Żaluzje Drewniane – Funkcjonalność na najwyższym poziomie

Aranżacja okienna może być zarówno funkcjonalna, jak i praktyczna. Jak uzyskać taki efekt? Przede wszystkim, dobierając wysokiej klasy osłony okiennej. Idealnym przykładem mogą być tutaj żaluzje drewniane, które charakteryzują się wysoką estetyką oraz pozwalają na doskonałą ochronę przed słońcem.

Producenci oferują też inne rozwiązania spełniające powyższe kryteria. Sprawdź, jakie propozycje najbardziej przypadną Ci do gustu i najlepiej wpiszą się w przygotowaną przez Ciebie aranżację wnętrza.

Żaluzje z drewnianymi lamelami – ponadczasowa elegancja

Żaluzje drewniane polecane są wszędzie tam, gdzie chce się uzyskać ponadczasowy i elegancki wystrój wnętrza. Chętnie wykorzystywane są do uzupełnienia wyglądu salonów w stylu minimalistycznym czy skandynawskim. Są one wykonywane w naturalnych kolorach drewna, a także malowane. Dzięki czemu bez problemu można je dopasować praktycznie do każdej stylistyki. Co więcej, lamele mogą mieć różne szerokości, a także drabinka łącząca poszczególne elementy może mieć formę tasiemki lub sznurka, wszystko to wpływa na ostateczny wygląd żaluzji. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że tego rodzaju osłony okienne ocieplają wizerunek wnętrz. Dlatego śmiało można je wykorzystać wszędzie tam, gdzie chce się uzyskać efekt przytulnego wnętrza i miłej atmosfery. Jeżeli chcesz sprawdzić, w jakich kolorach dostępne są żaluzje drewniane, zajrzyj na stronę cenionego producenta żaluzji, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html.

Poznaj funkcjonalność żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane to nie tylko estetyka. To przede wszystkim funkcjonalność. Doskonale chronią one wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wystarczy całkowicie je zaciągnąć i zamknąć. Kolejną ich zaletą jest też to, że dobrze chronią pomieszczenia przed zbytnim nagrzewaniem się. Jest to możliwe z uwagi na to, że drewno ma właściwości termoizolacyjne.

Wiele osób decyduje się na tego typu żaluzje również ze względu na to, że można montować je na kilka sposobów. Możliwy jest między innymi bezinwazyjny montaż na ramie okiennej. Kiedy nie jest to możliwe, żaluzje można montować do ściany lub sufitu. Oprócz tego można nimi sterować na różne sposobyTradycyjnie, czyli poprzez ręczne zaciąganie sznurka albo wykorzystując nowoczesne technologie. Producenci udostępniają takie rozwiązania jak piloty radiowe, a nawet aplikacje do zdalnego sterowania.

Jakie jeszcze osłony okienne pozwolą ochronić dom i mieszkanie przed nadmiernym nasłonecznieniem?

A co w sytuacji, gdy nie chcesz mieć żaluzji w domu? Wówczas możesz postawić na rolety. Wybór tych produktów jest naprawdę szeroki. Ogromną popularnością cieszą się rolety w kasecie, gdyż są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Można też wybrać tkaninę, z jakiej będzie wykonany ten produkt. Przykładowo do pokoi dziecięcych czy młodzieżowych można wybrać rolety z kolorowym nadrukiem, który będzie przedstawiał np. abstrakcyjny wzór lub ulubione zwierzę dziecka. Co istotne dla wielu osób, rolety te montuje się bezinwazyjnie – nie ma potrzeby nawiercania ramy okiennej. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Tamara Łempicka – królowa art deco

Lata trzydzieste to część krótkiego okresu zwanego dwudziestoleciem międzywojennym, które charakteryzowały się współistnieniem kilku nurtów sztuki. Jednym z nich był styl art déco.  Powyższy termin oznacza: sztuka dekoracyjna, zdobienia. Łączy…