Szafki pod umywalkę 80 cm - kiedy warto się na nie zdecydować?

Szafki pod umywalkę 80 cm – kiedy warto się na nie zdecydować?

Odpowiednio dobrane szafki pod umywalkę skutecznie poprawiają komfort korzystania z łazienki i pozytywnie wpływają na jej funkcjonalność. Warto jednak pamiętać o tym, że powinny wyróżniać się dopasowaniem do danego wnętrza i jednocześnie pozwalać nam na przechowywanie w szufladach wszystkich ważnych drobiazgów. Z tego też powodu, wybierając idealne meble łazienkowe, warto zwrócić uwagę na nasze indywidualne potrzeby oraz na rozkład całego pomieszczenia. W ostatnich latach największą popularnością cieszyły się szafki o szerokości wynoszącej od 40 do 60 cm, ale klienci sklepów meblowych coraz częściej zwracają uwagę na szafki pod umywalkę 80 cm. Co sprawia, że nieco szersze meble łazienkowe cieszą się obecnie większym uznaniem?

Szafki pod umywalkę 80 cm – jakie są ich najważniejsze zalety?

Decydując się na szafki pod umywalkę 80 cm, zyskujemy przede wszystkim więcej miejsca do przechowywania. W tego typu meblach łazienkowych bardzo często spotykamy się z pojemnymi szufladami lub półkami, na których możemy poukładać najczęściej używane kosmetyki czy wszelkiego rodzaju akcesoria, dbając przy tym o większy porządek w pomieszczeniu. Z tego też powodu w przypadku osób, które mają nieco więcej kosmetyków lub u rodzin liczących więcej osób dodatkowa przestrzeń do przechowywania okazuje się niezwykle ważna. Warto ponadto zwrócić uwagę na fakt, że kiedy zdecydujemy się na szafki pod umywalkę 80 cm i wybierzemy umywalkę nablatową, stworzymy również więcej wolnego miejsca na blacie. Wówczas możemy z powodzeniem zdecydować się na dodatkowe ozdobienie łazienki lub na postawienie na minimalizm i umieszczenie na blacie tylko najpotrzebniejszych rzeczy.

szafki pod umywalkę 80 cm

Oprócz tego szafki pod umywalkę 80 cm ze względu na swoje wymiary często jako pierwsze przyciągają nasz wzrok, kiedy przekroczymy próg łazienki. Dlatego też okazują się ciekawym sposobem na dodanie wnętrzom charakteru. Skupiając się na ładnym ozdobieniu szafki, która najbardziej rzuca się w oczy, stworzymy bardzo dobre pierwsze wrażenie i skutecznie ukryjemy ewentualne mankamenty naszej łazienki. Z tego powodu nad szafką warto umieścić podświetlane lustro lub zdecydować się na dodatkowe półki z roślinami. W efekcie zyskamy przemyślane wnętrze, które zachwyci zarówno domowników, jak i gości, umożliwiając nam przy tym wymarzony relaks w łazience.

Jak dobrać szafki pod umywalkę 80 cm do danego pomieszczenia?

To prawda, że szafki pod umywalkę 80 cm wyróżniają się nieco większymi wymiarami niż standardowe meble łazienkowe. Dlatego też okazują się godnym uwagi wyborem dla osób, które chciałyby zdecydować się na minimalizm i zainwestować w meble wyróżniające się pojemnością. Wówczas możemy zrezygnować z dodatkowych słupków czy specjalnych pojemników do przechowywania kosmetyków. Ponadto ciekawą propozycją okazują się szafki pod umywalkę 80 cm w zestawach z innymi meblami, które bardzo dobrze się ze sobą komponują. Tego typu meble łazienkowe znajdziemy przede wszystkim w sklepie Grekon, który wyróżnia się wysokiej jakości produktami i niezwykle sprawną obsługą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *