Automatyka do bram przesuwnych. Dlaczego warto zautomatyzować bramę wjazdową?

Automatyka do bram przesuwnych. Dlaczego warto zautomatyzować bramę wjazdową?

Brama do posesji jest fundamentem bezpieczeństwa domowników i ich dobytku. Bardzo ważna jest  też estetyka i wygoda stosowania. Jeszcze do niedawna niemal wszystkie bramy trzeba było otwierać ręcznie. Automatyczne otwieranie bramy kojarzyło się z luksusem, na który nie każdy posiadacz bramy mógł sobie pozwolić. Obecnie takie rozwiązania dostępne są w korzystnych cenach, a do ich zalet przekonuje się coraz więcej osób.

Niewygodne ręczne otwieranie bramy

Chcąc, aby brama działała automatycznie, należy dokupić do niej odpowiedni napęd. Może być on stosowany w wielu rodzajach bram, np.: w wariantach skrzydłowych i w modelach przesuwnych Ręczne otwieranie bramy, które jest niewygodne zwłaszcza jesienią i zimą, odchodzi do przeszłości bez większego żalu ze strony właścicieli bram. W końcu człowiek dąży do wygodnego życia i każde ułatwienie przyjmuje z radością.

Automatyka do bram przesuwnych – zmiana na lepsze

Poprawienie jakości życia nie musi oznaczać gigantycznych kosztów. Czasami wystarczą drobne zmiany wprowadzające większą wygodę, np.: zakup automatyki do bram przesuwnych. Jej założenie likwiduje konieczność  siłowania się z bramą, aby ją otworzyć, czy zamknąć. Wszystko to robimy przy pomocy pilota- szybko i bezproblemowo.  Montaż automatyki pozwala na zaoszczędzenie czasu podczas wyjazdu lub wjazdu na posesję. W przypadku ręcznego otwierania, najpierw trzeba wyjść z domu lub samochodu, podejść do bramy, otworzyć ją i dopiero potem może jechać lub wyjechać z posesji. Nie jest to przyjemne podczas mrozów, śnieżycy, czy obfitych opadów deszczu. Poza tym traci się cenny czas. Automatyka do bram przesuwnych eliminuje konieczność wykonania dodatkowych czynności. Naciskamy jeden guzik w pilocie. Możemy to zrobić z domu lub z samochodu. Szybko i komfortowo wjeżdżamy na posesję lub z niej wyjeżdżamy. Pilotem można otwierać z domu bramę dla gości, czy dzieci wracających ze szkoły.

Jak wybrać automatykę do bramy przesuwnej?

Nie ma jednego uniwersalnego modelu automatyki do bramy przesuwanejNapędy do bram przesuwnych trzeba dopasować model napędu do rodzaju słupków, gabarytów bramy i jej ciężaru. Najlepsze modele napędu nie pozwolą na zamknięcie się bramy, jeżeli na „jej trasie” pojawi się jakaś przeszkoda, np.: zwierzę, czy dziecko. Ogranicza to ryzyko wypadku i zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom. W razie przerwy w dostawie prąd nawet brama otwierana automatycznie, może zostać otwarta manualnie. Brama przesuwana ma ogromną zaletę- nie wymaga znacznej przestrzeni do jej otwarcia.

Jeżeli brama ma służyć wspólnocie mieszkaniowej lub firmie, to przy wyborze automatyki należy brać pod uwagę, ile razy brama będzie otwierana i zamykana w ciągu dnia. W takich przypadkach potrzebny jest napęd wyższej klasy. Sprzedawca przeważnie pyta o to, ile razy będziemy używać automatyki w ciągu dnia.

Więcej informacji na stronie: https://www.elektrobim.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Panele winylowe – jakie są ich zalety?

Panele winylowe coraz odważniej wkraczają na rynek i zdobywają dużą rzeszę odbiorców. Mają wszechstronne zastosowanie i są praktycznie bezproblemowe w użytkowaniu. Wyposażone są w zewnętrzną warstwę ochronną, dzięki której przez…