Mieszkania na sprzedaż Warszawa – na jaką dzielnicę się zdecydować?

Mieszkania na sprzedaż Warszawa – na jaką dzielnicę się zdecydować?

Jeśli często wpisujesz w wyszukiwarkę „mieszkania na sprzedaż Warszawa”, znaczy to niewątpliwie, że zastanawiasz się także nad wyborem dzielnicy, w której niebawem zamieszkasz. Powinieneś rozważyć więc dwa główne obszary: ekskluzywne, lecz drogie Centrum oraz tanie przedmieście.

W niniejszym artykule sporządziliśmy przegląd dzielnic, w których możesz zamieszkać. Zaprezentujemy w nim powstające inwestycje mieszkaniowe oraz średnią cenę za metr kwadratowy. Zainteresowany kupnem nowego mieszkania w Warszawie? Zapraszamy do lektury.

Warszawa, mieszkania na sprzedaż – czym kierować się przy wyborze?

Jak każdy warszawiak doskonale wie, stolica jest optymalnym wyborem zamieszkania w całej Polsce. Zarobki są tu najwyższe, o pracę – najłatwiej. Dzieje się tu bezsprzecznie najwięcej. Stolica liczy sobie ponad 2 miliony mieszkańców, jest więc największym lokalnym rynkiem w naszej części kontynentu. Ponadto znajduje się w centralnym punkcie kraju, więc jego mieszkańcy mają wszędzie blisko: zarówno nad morze, jak i w góry.

Mieszkania na sprzedaż Warszawa to szeroki wybór możliwości: od luksusowych apartamentowców w centrum, po niedrogie lokale na dzielnicach obrzeżnych. Nie brakuje również możliwości wynajmu. Niestety obecnie panujący kryzys ekonomiczny mocno wpłynął na pierwotny rynek mieszkaniowy. Nagły wzrost inflacji w zestawieniu z lawinowym napływem Ukraińców sprawił, że posiadanie mieszkania w Warszawie jest obecnie wysoko pożądane. Wszystko to sprawia, że najważniejszym kryterium wyboru będzie oczywiście cena.

Mieszkania na sprzedaż Warszawa Śródmieście

Śródmieście to centralna i najbardziej reprezentatywna dzielnica Warszawy. W pobliżu znajduje się zarówno centrum, jak i Stare Miasto. Jest to modna okolica wypełniona restauracjami, teatrami, galeriami, księgarniami, a przy okazji świetne miejsce dla osób kochających nocne życie.

W sierpniu bieżącego roku przybliżona cena za m² mieszkania w Śródmieściu wynosi 27 984 zł. Jest to więc zdecydowanie najdroższa dzielnica Warszawy. Panujący obecnie kryzys sprawił, że zainteresowanie nowymi mieszkaniami na tej dzielnicy wyraźnie spadło. Wyjątkiem od tej reguły są tak zwane mikroapartamenty, to znaczy bardzo bogato wyposażone mieszkania przeznaczone na wynajem dla przyjezdnych biznesmenów.

Mieszkania na sprzedaż na Pradze

Alternatywą dla elitarnego Centrum jest odrestaurowana Praga-Południe. Jest to dzielnica pełna historii i kultury. Do Śródmieścia jest niedaleko, zaledwie około 15 minut samochodem. Dodatkowo, w pobliżu znajduje się kilka centrów handlowych. Fakt, że znaleźć można tu wszystko, czyni z Pragi bardzo ciekawą lokalizację do zamieszkania.

Cena za m² lokalu na Pradze-Północ oscyluje wokół 12 537 złNa Pradze-Południe jest to zaś 13 358 zł. Warto odnotować, że na tej ostatniej, Victoria Dom – znany i doceniony deweloper – przeprowadza właśnie ekskluzywną inwestycję mieszkaniową. Powstające osiedle nazywa się Metro Art. W zamyśle jest to nowoczesny budynek, mieszczący w sobie mieszkania od 29 do 133 m². Warto podkreślić, że będzie to tak zwane miasto w mieście, czyli zamknięte osiedle wyposażone w bogatą sferę usług i rekreacji.

Nowe mieszkania Warszawa – inwestycje mieszkaniowe na Białołęce

Kolejnym zdecydowanie wartym odnotowania punktem na mapie Warszawy, jest Białołęka. Jest ona ważna z dwóch powodów:

  • ceny za m² należą tu do najniższych w całej stolicy;
  • intensywnie rozwija się tu nowoczesne budownictwo mieszkaniowe.

Sprecyzujmy to jednak. Cena za m² mieszkania wynosi tu jedynie 9337 zł. Jest to więc druga po Wawrze, najtańsza dzielnica całej Warszawy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, deweloper Victoria Dom wznosi tu aż 5 wielkich inwestycji mieszkaniowych. Podobnie, jak w przypadku Metro Art., osiedla są miastami w mieście. Ich infrastruktura handlowo-usługowa należy więc do najlepszych w tej części Warszawy. Są nimi:

  • Przystanek Tarchomin,
  • Miasteczko Classic,
  • Nova Viva Garden,
  • Miasteczko Nova Sfera,
  • Olchowy Park.

Podsumowanie

W powyższym artykule przedstawiliśmy więc 3 najciekawsze, a jednocześnie bardzo różniące się między sobą lokalizacje w stolicy. Porównanie ich, szczególnie na płaszczyźnie kosztów za metr kwadratowy mieszkania, da nam szerszy obraz sytuacji mieszkaniowej w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Panele winylowe – jakie są ich zalety?

Panele winylowe coraz odważniej wkraczają na rynek i zdobywają dużą rzeszę odbiorców. Mają wszechstronne zastosowanie i są praktycznie bezproblemowe w użytkowaniu. Wyposażone są w zewnętrzną warstwę ochronną, dzięki której przez…

Koleusy- uprawa, wymagania, zimowanie

Moda na tropikalne rośliny przyjęła się w Polsce na dobre. Polacy cenią je za niespotykany wygląd i wyjątkowe piękno. Rośliny, takie jak koleus są oryginalną ozdobą domów i ogrodów, Jest…

Czym się kierować wybierając biurko do pracy?

Odpowiednio dobrane biuro nie tylko dobrze się prezentuje, ale przede wszystkim ułatwia wypełnianie obowiązków, a tym samym sprawia, że pracownik jest bardziej wydajny. Czym się kierować, wybierając biurko do pracy?…