Drzwi przesuwne na taras

Drzwi przesuwne na taras – efektowne i efektywne

Wielkopowierzchniowe przeszklenia domów są prawdziwym oknem na świat dla ich mieszkańców. By jednak nie podziwiać go wyłącznie jak lizanego przez szybę cukierka, warto się na ów świat otworzyć. Dosłownie. Jeśli pomyślimy o tym zawczasu i zamontujemy drzwi przesuwne, na taras będzie chciał – i mógł! – wyjść każdy z domowników.

Łączenie domu z ogrodem przez nieskrępowany do niego dostęp jest absolutnym hitem architektonicznym ostatnich lat. Przeszklone konstrukcje nie tylko zbliżają człowieka do przyrody. Wpuszczając promienie słoneczne do wnętrza znakomicie je doświetlają, a dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym pomagają dbać o optymalną temperaturę pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest też efekt wizualny – dom z dużymi oknami i szklanymi drzwiami zwyczajnie robi wrażenie, tak z zewnątrz jak i ze środka.

Drzwi przesuwne na taras to więcej miejsca wewnątrz

Co odróżnia konstrukcje przesuwne od tradycyjnie otwieranych? Drzwi przesuwne na taras dają przede wszystkim możliwość zagospodarowania przestrzeni w ich bezpośrednim otoczeniu. Nie trzeba się już martwić o miejsce zajmowane przez otwarte w pełni czy choćby częściowo skrzydło drzwiowe. A skoro już mowa o otwarciu – atutem drzwi przesuwnych jest ich większa stabilność, nie utrzymują się bowiem na zawiasach, lecz są podparte na całej szerokości, co eliminuje trzaskanie przy przeciągach, zapobiegając ewentualnym uszkodzeniom. Ale największą różnicą jest możliwa do osiągnięcia wielkość przeszklenia. – Drzwi przesuwne na taras mogą mieć szerokość przekraczającą sześć metrów. Potężne rozmiary nie powodują jednak najmniejszych problemów dla użytkowników. Dzięki specjalnym okuciom bez wysiłku je otworzymy, zamkniemy czy uchylimy – mówi Mariusz Kudas, ekspert marki OknoPlus.

Suwanka tarasowa

Drzwi przesuwne aluminiowe i PCV – bez wysiłku i bez barier

Komfort i bezpieczeństwo mieszkańców to priorytety przy budowie nowego domu – szczególnie istotne gdy będą w nim przebywać ludzie starsi, z ograniczoną sprawnością ruchową, albo małe dzieci. Nie chcemy przecież rzucać im kłód pod nogi, a wręcz przeciwnie – usuwać z drogi wszelkie przeszkody. Pomoże nam w tym kolejna cecha, jaką poza lekkością obsługi charakteryzują się drzwi przesuwne na taras: bardzo niski próg, uzyskany przez płynne połączenie ramy z podłogą i posadzką tarasu dzięki specjalnie wyprofilowanemu spadkowi. Co więcej – można sprawić, że próg zniknie całkowicie, i niepotrzebne do tego będą zaklęcia z magicznej szkoły w Hogwarcie. – Niczym niezakłócony ciąg komunikacyjny i jeszcze lepszy widok uzyskamy nie machając czarodziejską różdżką, a stosując innowacje i zdobycze najnowszej technologii, których niskie profile progowe mogą być całkowicie wbudowane w warstwy posadzkowe – przekonuje Mariusz Kudas, ekspert marki OknoPlus.

Niełatwo jest wyliczyć wszystkie argumenty przemawiające za tym, by nowy dom wyposażyć w drzwi przesuwne. Aluminiowe czy PCV? Spróbujmy pomóc w tym wyborze.

Drzwi przesuwne PCV – widok na nowoczesność

Nowoczesny dom powinien być zaprojektowany w oparciu o rozwiązania pewne i bezpieczne, a do tego estetyczne i odznaczające się najwyższą jakością, która da gwarancję długowieczności bezproblemowego użytkowania. W ten koncept doskonale wpisują się drzwi przesuwne PCV. Innowacyjne technologie w nich zastosowane pozwalają przede wszystkim na dopasowanie produktu do zróżnicowanych projektów i spełnienie nawet najbardziej wyśrubowanych oczekiwań. Drzwi przesuwne PCV stanowią odpowiedź na potrzeby wszystkich chcących połączyć imponujące gabaryty przeszklenia z wizualną lekkością i elegancją. Znakomite parametry termoizolacyjne czynią z nich wiodący element na drodze do energooszczędności i ekologiczności budynku. Szeroko otwierając pomieszczenia na naturalne światło i otaczający świat, chronią jednocześnie portfele właścicieli. Drzwi przesuwne PCV strzegą także bezpieczeństwa domowników – ukrycie lub wyeliminowanie progów niweluje bowiem zagrożenie potknięciem.

Drzwi przesuwne PCV

Mnogość możliwości, czyli drzwi przesuwne aluminiowe

Pragniesz domu, który już na pierwszy rzut oka będzie różnił się od innych? Drzwi przesuwne aluminiowe zapewniają niezrównany wachlarz możliwości aranżacyjnych. – To konstrukcja, która daje gwarancję pełnej personalizacji – zapewnia Mariusz Kudas, ekspert marki OknoPlus. – Można ją oprzeć na ramach dwu-, trzy- lub czterotorowych, zamontować w zlokalizowanej wewnątrz pomieszczenia warstwie ocieplenia, bądź ukryć drzwi przesuwne aluminiowe w ścianie budynku – dodaje.

Niewątpliwą zaletą rozwiązań oferowanych przez OknoPlus jest nowoczesny design i smukłość profili. Szerokość połączenia skrzydeł w systemie Modernslide wynosi zaledwie 35 mm, zaś maksymalny ciężar skrzydła konstrukcji przesuwnej to 250 kg – zresztą jest niemal całkowicie nieodczuwalny w codziennej obsłudze. Rzecz jasna, drzwi przesuwne aluminiowe również zapewniają domownikom wszystkie korzyści płynące z niskich bądź całkowicie ukrytych progów.

Drzwi przesuwne aluminiowe

Niskoprogowe, ale wysoce ciepłe!

Na koniec – rozprawmy się z pokutującym jeszcze tu i ówdzie mitem jakoby brak progu powodował przeciągi, generował straty cieplne i doprowadzał do wychłodzenia pomieszczeń. Jest dokładnie odwrotnie. Współczesne drzwi przesuwne na taras szczycą się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. W okresie grzewczym zatrzymują ciepło, dzięki czemu możemy zmniejszyć intensywność ogrzewania – i koszty z tego wynikające. W gorące dni nie wpuszczają do wnętrza powietrza o wysokiej temperaturze, zapewniając komfort termiczny domownikom, redukując tym samym konieczność uciekania się do dodatkowej wentylacji lub klimatyzacji.

***

Drzwi przesuwne na taras są ekonomiczne, ekologiczne, bezpieczne i budzące zachwyt – czego chcieć więcej…?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak dobrać oświetlenie do salonu?

W domu nie może zabraknąć różnych źródeł światła, aby można było mówić o komforcie życia. Obecnie nie trzeba ograniczać się do lampy naftowej czy świeczek po zmroku, chociaż nie brakuje…

Dywany tureckie dla każdego wnętrza

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że spójna i pełna smaku aranżacja wnętrz jest nie lada sztuką. To oczywiste, że za każdym razem całe przedsięwzięcie rozpoczyna się od planowania kolorystyki…