Co to jest Smart TV? Najważniejsze informacje

Co to jest Smart TV? Najważniejsze informacje

Telewizor ze Smart TV to jedno z urządzeń elektronicznych, które doskonale obrazuje postęp technologiczny. Jest to sprzęt, który pozwala nam nie tylko na oglądanie telewizji. Dzięki możliwości podłączenia telewizora do internetu zyskujemy dostęp do dużej liczby aplikacji, na przykład serwisów streamingowych, dzięki czemu możemy słuchać ulubionej muzyki czy oglądać filmy i seriale w dogodnym dla nas czasie. Jednak jak to wszystko się zaczęło? Co to jest Smart TV? Więcej dowiesz się w naszym artykule.

Co to jest Smart TV? Poznaj inteligentny telewizor

Smart TV – co to? To pytanie mogą zadawać sobie osoby, które zdecydowały się na zakup nowego urządzenia, w końcu pojęcie Smart TV jest bardzo popularne i można natknąć się na nie w wielu sytuacjach. Co takiego oznacza?

Smart TV to telewizor podłączony do internetu, który jednocześnie może współpracować z innymi urządzeniami w Twoim domu, jak głośnikami, sprzętem AGD czy Twoim telefonem. Zdecydowanym pionierem telewizorów ze Smart TV na rynku jest marka Samsung. To właśnie ona jako pierwsza zdecydowała się podłączyć telewizor do internetu, co miało miejsce w 2009 roku.

Warto podkreślić, że to właśnie Samsung od ponad 17 lat cieszy się największą popularnością i zaufaniem wśród nabywców telewizorów na całym świecie. Platforma, która obecnie funkcjonuje pod nazwą Samsung Smart TV, jest stale poddawana unowocześnieniom, aby utrzymać jak najwyższy standard dla użytkowników.

Samsung Smart TV – zalety inteligentnego telewizora

Jakie możliwości daje nam telewizor ze Smart TV? To przede wszystkim coś więcej niż zwykły telewizor. Platforma Samsung Smart TV dzięki nieustającej modernizacji aktualnie oferuje prawie 500 aplikacji, z czego blisko 200 z nich to aplikacje polskojęzyczne. Samsung Smart TV posiada wszystkie najistotniejsze aplikacje informacyjne, muzyczne, VOD i do gry w chmurze. Dzięki niemu możesz oglądać swoje ulubione programy, kiedy tylko najdzie Cię ochota i grać w gry w komfortowych warunkach (telewizory o przekątnej 65 cali i większej). Do najczęściej użytkowanych aplikacji można zaliczyć: Netflix, Youtube, Disney+, Prime Video, HBO Max, Player.pl, Polsat Box Go czy Canal+.

Z czego jednak wynika tak duża popularność Samsung Smart TV? Nie ulega wątpliwości, że bardzo duży wpływ ma niezwykle wysoka jakość użytkowanych aplikacji oraz stabilność systemu. Bez wątpienia duża w tym zasługa systemu TIZEN, który umożliwia wiele opcji personalizacji, a także łatwą i intuicyjną obsługę.

SmartThings – nie tylko rozrywka

Choć Smart TV może kojarzyć nam się przede wszystkim z czasem wolnym, Samsung Smart TV to nie tylko rozrywka. To przede wszystkim szereg rozwiązań oraz możliwości, które są w stanie wpłynąć na doświadczenia użytkowników. Przykładem jest aplikacja SmartThings, która sprawia, że Twój telewizor staje się kompatybilnym elementem Twojego inteligentnego domu i centrum zarządzania poszczególnymi urządzeniami.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jaki powinien być dobry kominek elektryczny?

Czasem opatulenie się kocem i trzymanie kubka z gorącą herbatą nie wystarcza. Możliwość ogrzania się własnym domowym kominkiem w długie i zimowe wieczory jest kusząca dla każdego, kto nie lubi…

Drzwi przesuwne na taras – efektowne i efektywne

Wielkopowierzchniowe przeszklenia domów są prawdziwym oknem na świat dla ich mieszkańców. By jednak nie podziwiać go wyłącznie jak lizanego przez szybę cukierka, warto się na ów świat otworzyć. Dosłownie. Jeśli…