Jakie meble można i warto remontowaćodnawiać

Jakie meble można i warto remontować/odnawiać?

Odświeżając własne mieszkanie często zastanawiamy się nad tym, czy warto kupić nowe meble, czy jednak lepiej jest wyremontować/odnowić lub nawet dokonać renowacji starych. Jeśli również stoisz przed takim dylematem, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu, w którym znajdziesz odpowiedzi na często pojawiające się podczas remontu pytania.

Remont i renowacja mebli: na czym polega różnica?

Remont mebli przewiduje przede wszystkim przywrócenie ich funkcjonalności, natomiast kiedy mówimy o renowacji, mamy na myśli także odnowienie pięknego wyglądu elementów wystroju wnętrz (na przykład, wymianę tapicerki), a czasem nawet całościową zmianę ich funkcjonalności, rozmiarów i nawet więcej – przeznaczenia. Na przykład łóżko można przekształcić w ogrodową sofę, a z szafki nocnej zrobić stolik. Więcej na temat renowacji mebli można przeczytać pod tym linkiem.

Kiedy tak naprawdę należy zamówić usługę renowacji mebli?

Jeśli masz wysokiej jakości meble, zdecydowanie warto zrealizować ich renowację, gdyż w takim przypadku wydasz 3-4 razy mniej pieniędzy niż przy zakupie nowych elementów wyposażenia wnętrz, a jednocześnie możesz wybrać wysokiej jakości tapicerkę o odpowiednim wzorze i kolorze. Jednak czy tylko wysoka jakość mebli decyduje o tym, że warto przeprowadzić ich renowację? Wcale nie! Podajemy listę sytuacji, w których zamówienie usługi renowacji okaże się naprawdę opłacalne:

  • Twoje meble, nawet jeśli są w złym stanie, to są wykonane z wysokiej jakości materiałów: drewna, brązu, stali nierdzewnej;
  • Meble mają dla Ciebie znaczenie sentymentalne;
  • Masz cały zestaw mebli, który wygląda jak jedna kompozycyjna całość;
  • Stare meble podobają Ci się ze względu na ogólny wygląd, konstrukcję itp;
  • Masz możliwość kupić stare meble w bardzo niskiej cenie lub odziedziczyć je od członków swojej rodziny, a ich ramy są w całkiem niezłym stanie.

Remont mebli: kiedy jest bezsensowny?

Zdecydowanie zdarzają się sytuacje, w których remont mebli nie ma sensu. Na przykład, jeśli marzy Ci się sofa z drogą tapicerką, najprawdopodobniej zakup nowej okaże się bardziej opłacalny. Sporo zapłacisz również za odnawianie antyków, z których jednak nie możesz korzystać na co dzień. Warto także zrezygnować z renowacji tych mebli, których elementy funkcjonalne zostały mocno uszkodzone lub zużyte – zakup nowych może okazać się zbyt drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Obliczanie metrów kwadratowych ściany

Metr kwadratowy to jednostka, w której podaje się powierzchnie użytkowe i mieszkalne. Oferta zakupu nieruchomości publikowana w agencjach nieruchomości i w mediach społecznościowych zawiera wielkość lokalu wyrażoną w metrach kwadratowych.…