Co powinieneś wiedzieć o kosach i podkaszarkach spalinowych?

Pielęgnacja zielonych terenów wymaga od nas mnóstwa czasu i ogromu włożonego wysiłku. Chcąc mieć piękny, gęsto porośnięty i równo skoszony trawnik w swoim ogrodzie trzeba naprawdę mocno się postarać. Regularne dbanie o zieleń, w tym nawożenie, podlewanie, aeracja czy wertykulacja, z pewnością pomoże w przygotowaniu dobrej jakości murawy. Nic nie zdołalibyśmy jednak osiągnąć, gdyby nie możliwość dokładnego koszenia i podcinania wszystkich źdźbeł.

Dysponując dużym ogrodem bardzo często decydujemy się sadzić w nim poszczególne drzewka i krzewy. Podobna sprawa ma się z odgradzaniem swojej posiadłości – każdy jej właściciel marzy w ten sposób o zwiększeniu prywatności na swoim terenie. Obie te rzeczy, pomimo bardzo użytecznej funkcji, znacznie utrudniają koszenie ogrodu. To właśnie na tym etapie niezbędny okaże się zakup kosy bądź podkaszarki spalinowej.

Czym jest kosa spalinowa?

Zazwyczaj kosę wyobrażamy sobie jako narzędzie do obsługi ręcznej, mające na celu pozbycie się dużych traw z pola. W odniesieniu do jej wersji spalinowej skojarzenie to również jest trafne. Oprócz swojej funkcji ścinania wysokiej trawy jest również w stanie zadbać o optymalną wysokość wybranych odcinków trawnika w ogrodzie. Dlaczego wybranych? Ponieważ przeważnie kos lub podkaszarek używa się właśnie w miejscach, gdzie standardowa kosiarka nie jest w stanie dojechać.

Kosa spalinowa to urządzenia utrzymywane siłą ludzkich rąk bądź pleców i wyposażone w długi wysięgnik zakończony tarczą tnącą. Dzięki takiej budowie nie ma najmniejszego problemu z dotarciem do gęsto porośniętych fragmentów ogrodu. Nie jest w stanie również uszkodzić żadnych drzewek ani ogrodzenia, gdyż zastosowanie ostrza w postaci żyłki, nawet pomimo pomyłek, będzie podcinać wyłącznie murawę.

Jak zbudowana jest kosa i podkaszarka spalinowa?

Kosy i podkaszarki spalinowe różnią się od siebie w pewien sposób budową. Te drugie są zazwyczaj znacznie mniejsze, lżejsze i przeznaczone do ręcznego trzymania. Kosy, przez wzgląd na możliwość ścinania nimi większych obszarów, posiadają już specjalne szelki do wieszania na plecach. Ma to na celu przede wszystkim odciążenie operatora, który siłą własnych rąk nie zdołałby przez dłuższy czas utrzymać sprzętu.

Mimo tej różnicy, każda kosa i podkaszarka zbudowana jest z silnika spalinowego, długiego wysięgnika z rękojeścią i uchwytem, a także z samej już części tnącej. Jak wcześniej wspomnieliśmy, tą może okazać się głowica z żyłką bądź metalowe ostrze.

Co otrzymujemy w zestawie z kosą?

Sprzęty takie jak kosy spalinowe są zazwyczaj uzupełnione o szereg akcesoriów sprzyjających ich korzystaniu. Mowa mianowicie o masce ochronnej na twarz, pojemniku na robienie mieszanki (silniki w takich kosach są zazwyczaj dwusuwowe), zestawie kluczy naprawczych oraz szelkach ze złączką. Oczywiście, ilość dodatków jest zależna w dużej mierze od producenta, podobnie jak moc silnika i inne parametry samego urządzenia. Warto więc dokładnie zapoznać się z ofertą poszczególnych sklepów i wybrać produkty wysokiej jakości, które posłużą nam przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Rozmiar materaca – jaki wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru materaca jest kluczowym elementem przy urządzaniu sypialni. Dopasowany do naszych potrzeb, będzie mieć znaczący wpływ na jakość snu oraz ogólny komfort użytkowania. Szeroki wybór różnych materacy jedno-…

Dywany tureckie dla każdego wnętrza

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że spójna i pełna smaku aranżacja wnętrz jest nie lada sztuką. To oczywiste, że za każdym razem całe przedsięwzięcie rozpoczyna się od planowania kolorystyki…

Sadzenie żurawek – jak robić to prawidłowo?

Żurawka nazywana jest potocznie drżączką, bowiem jej delikatne, ażurowe kwiatostany „drżą” nawet przy najmniejszym podmuchu wiatru. Na sadzenie żurawek wybieramy podłoże próchnicze i średnio wilgotne. Uprawa żurawek nie wymaga dużo…

Obliczanie metrów kwadratowych ściany

Metr kwadratowy to jednostka, w której podaje się powierzchnie użytkowe i mieszkalne. Oferta zakupu nieruchomości publikowana w agencjach nieruchomości i w mediach społecznościowych zawiera wielkość lokalu wyrażoną w metrach kwadratowych.…