Nowoczesne łazienki aranżacje i trendy, którymi warto się zainspirować

Nowoczesne łazienki aranżacje i trendy, którymi warto się zainspirować

Przed przeprowadzeniem remontu łazienki chętnie poszukujemy inspiracji. Przykładowe aranżacje pomagają określić, jak chcemy, aby prezentowała się nasza łazienka, w jakich kolorach powinna być utrzymana oraz jaką ceramikę i armaturę do niej dobrać. Nowoczesne łazienki aranżacje mogą posiadać bardzo różne – jedne będą szły w kierunku modnego minimalizmu, inne hołdowały naturze, a jeszcze inne surowej stylistyce industrialnej.

Nowoczesna łazienka, czyli jaka? Jakie style wnętrzarskie warto wziąć pod uwagę?

Pojęcie nowoczesnej łazienki jest bardzo obszerne. Mieści się w nim szeroki zakres stylów, które mają jednak jedną cechę wspólną – łączy je minimalistyczny charakter, ograniczenie zdobień do niezbędnego minimum oraz proste, łatwe do zestawiania ze sobą formy. Współczesne osoby, które marzą o łazience utrzymanej w nowoczesnej stylistyce, najczęściej inspirują się stylem skandynawskim, który łączy nowoczesność z naturalnymi klimatami. Łazienka skandynawska to z reguły jasne pomieszczenie, w którym królują drewno oraz inne naturalne materiały.

Innym, chętnie wybieranym stylem zaliczanym do grupy nowoczesnych jest industrial. Jest to bardzo wdzięczny styl, który z pewnością przypadnie do gustu osób lubujących się w surowych klimatach. Łazienki w stylu industrialnym korzystają z takich materiałów, jak m. in. beton, cegła, metal, a także stylizowane na surowe drewno. Wnętrza są utrzymane głównie w kolorystyce szarości, która pięknie łączy się z bielą, brązem oraz czernią. Łazienka nowoczesna może być także urządzona w minimalistycznym stylu, w którym ilość ozdób i dodatków jest ograniczona do minimum. Minimalizm szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku małych pomieszczeń, w których niewielka ilość dodatków oraz jasne, stonowane kolory działają na korzyść całego wystroju.

Nowoczesne łazienki aranżacje warte zainteresowania

Jeśli chodzi o nowoczesne łazienki aranżacje mogą być bardzo zróżnicowane. Przeglądanie ich może jednak pomóc w ustaleniu klimatu, w jakim ma być utrzymana nasza przyszła łazienka. Szeroki wybór nowoczesnych aranżacji łazienek jest dostępny na stronie Viverto.pl. Ich atutem jest możliwość poznania wszystkich materiałów, armatury oraz ceramiki, które zostały wykorzystane do opracowania konkretnej aranżacji, co znacząco ułatwia i przyspiesza zakupy.

Miłośnicy minimalizmu mogą czerpać inspirację z aranżacji „Łazienka w stylu zen”, która pozwala na stworzenie w domu prawdziwej strefy relaksu i odpoczynku. Połączenie stonowanych kolorów z intensywną zielenią daje fantastyczny efekt wizualny, a brak zbędnych ozdób i dodatków potęguje minimalistyczny charakter wystroju.

Osoby, które marzą o łazience utrzymanej w stylu naturalnym, powinny z kolei zainteresować się aranżacją „Łazienka z drewnem pod prysznicem”, która nawiązuje do klimatów skandynawskich. Wiodącymi materiałami są tu drewno i kamień, które od kilku sezonów królują we wnętrzach. Cała aranżacja utrzymana jest w ciepłych klimatach, które docenią w szczególności osoby dobrze czujące się w przytulnych wnętrzach.

W swoistej opozycji do natury stoi natomiast „Aranżacja szarej matowej łazienki”, która nawiązuje wprost do surowej stylistyki wnętrz utrzymanych w stylu industrial. Dominujące odcienie szarości i czerni nieco przełamują elementy utrzymane w jasnych beżach, które optycznie rozjaśniają pomieszczenie oraz w zamierzony sposób nieco łagodzą jego surowość jego wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Sadzenie żurawek – jak robić to prawidłowo?

Żurawka nazywana jest potocznie drżączką, bowiem jej delikatne, ażurowe kwiatostany „drżą” nawet przy najmniejszym podmuchu wiatru. Na sadzenie żurawek wybieramy podłoże próchnicze i średnio wilgotne. Uprawa żurawek nie wymaga dużo…

Koleusy- uprawa, wymagania, zimowanie

Moda na tropikalne rośliny przyjęła się w Polsce na dobre. Polacy cenią je za niespotykany wygląd i wyjątkowe piękno. Rośliny, takie jak koleus są oryginalną ozdobą domów i ogrodów, Jest…

Jakie meble można i warto remontować/odnawiać?

Odświeżając własne mieszkanie często zastanawiamy się nad tym, czy warto kupić nowe meble, czy jednak lepiej jest wyremontować/odnowić lub nawet dokonać renowacji starych. Jeśli również stoisz przed takim dylematem, zachęcamy…

Panele winylowe – jakie są ich zalety?

Panele winylowe coraz odważniej wkraczają na rynek i zdobywają dużą rzeszę odbiorców. Mają wszechstronne zastosowanie i są praktycznie bezproblemowe w użytkowaniu. Wyposażone są w zewnętrzną warstwę ochronną, dzięki której przez…