Montaż prysznica w łazience

Montaż prysznica w łazience

Praktyczne urządzenie łazienki bywa nie lada wyzwaniem, szczególnie kiedy pomieszczenie nie jest zbyt duże. Jakie rozmiary może mieć umywalka, gdzie postawić pralkę, czy zmieści się kosz na brudną bieliznę? To podstawowe pytania w takiej sytuacji. Często tez problemem może być z wybór sposobu kąpieli. Kabina prysznicowa czy wanna? Rozwiązanie wykorzystujące deszczownice natryskowe może pogodzić miłośników wszystkich koncepcji.

Natrysk z deszczownicą

Wydawałoby się, że branie prysznica to czynność, którą wszyscy robią tak samo. Prawda jest jednak inna. Jedni wolą szybki prysznic z użyciem słuchawki a inni długie wystawanie pod deszczownicą natryskową. Istnieją na rynku rozwiązania, które łączą w sobie oba te narzędzia. Tak zwana kolumna prysznicowa składa się zarówno z deszczownicy, jak i słuchawki.Wybierając takie rozwiązanie, należy zwrócić uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim, kiedy wybieramy deszczownice natryskowe, muszą być one wielkością dostosowane do rozmiaru kabiny. Im mniejsza jest kabina prysznicowa, tym mniejsza musi być też wielkość samej deszczownicy. Kąpiel z natryskiem o dużej średnicy jest dużo przyjemniejsza, jednak spadająca woda chlapie na boki i w małej kabinie będzie ciekła po ścianach. Należy także zwrócić uwagę na wysokość montażu. Zbyt wysokie zamontowanie głowicy również będzie powodowało niepotrzebne chlapanie wody na boki.Bardzo ważne jest podjęcie decyzji o tym, jak deszczownica natryskowa będzie zamontowana. Czy będzie cała widoczna i zamontowana na ścianie, będzie schowana wewnątrz w ścianie czy raczej będzie zamontowana tylko na suficie? W tym ostatnim rozwiązaniu nie ma możliwości dodania słuchawki.

Deszczownica do wanny

Często wśród domowników wybucha spór o to, czy w łazience powinna znaleźć się wanna, czy kabina prysznicowa. Można zamontować prysznic w wannie i pogodzić wszystkich użytkowników.W takiej sytuacji, kiedy montujemy deszczownice natryskowe, zawsze należy pamiętać o tym, że to nie jest rozwiązanie do każdej wanny. Pamiętajmy o tym, że podczas brania prysznica woda zawsze bardzo chlapie. Dlatego absolutnie konieczne jest zamontowanie zasłony lub szklanego parawanu, który ochroni łazienkę przed zalaniem. Z uwagi na specyfikę sytuacji zaleca się montowanie urządzeń z małą głowicą. Tak samo, jak w przypadku kabin prysznicowych, kolumnę prysznicową możemy zamontować na ścianie, pod tynkiem albo na suficie nad wanną.Jeżeli mamy wannę, która stoi na środku łazienki i nie ma żadnych parawanów, to właściwie niemożliwe jest zamontowanie natrysku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jaki powinien być dobry kominek elektryczny?

Czasem opatulenie się kocem i trzymanie kubka z gorącą herbatą nie wystarcza. Możliwość ogrzania się własnym domowym kominkiem w długie i zimowe wieczory jest kusząca dla każdego, kto nie lubi…

Sadzenie żurawek – jak robić to prawidłowo?

Żurawka nazywana jest potocznie drżączką, bowiem jej delikatne, ażurowe kwiatostany „drżą” nawet przy najmniejszym podmuchu wiatru. Na sadzenie żurawek wybieramy podłoże próchnicze i średnio wilgotne. Uprawa żurawek nie wymaga dużo…