Dekoracyjne grzejniki łazienkowe - dopełnienie łazienki

Dekoracyjne grzejniki łazienkowe – dopełnienie łazienki

Przy urządzaniu łazienki zazwyczaj zwraca się uwagę na ustawienie pralki, sanitariatów, wanny lub prysznica/wanny. Ważne jest, aby zmieścić podstawowe meble łazienkowe oraz kosz na pranie. Na wygląd łazienki wpływa także wykończenie podłogi i ścian. Na dobór grzejnika do stylu łazienki niewiele osób zwraca uwagę, uważając, że jest to element użytkowy i nie pełni funkcji dekoracyjnej.

Funkcjonalność i dekoracyjność łazienki

Od kilku lat przy urządzaniu łazienki obowiązuje zasada łączenia funkcjonalność i wygody z pięknem i elegancją. Widać to w różnorodności materiałów wykończeniowych do łazienki i coraz bogatszego asortymentu mebli łazienkowych. Łazienka musi być przytulna, w końcu spędzamy w niej całkiem dużo czasu. Ozdobą łazienki może być grzejnik łazienkowy. Nowoczesne modele mają nie tylko właściwą dla tego miejsca moc grzewczą, miejsce na powieszenie ręcznika, ale także ładnie prezentują się we wnętrzu.

Tradycyjne drabinki lub panel grzewczy

Nowoczesne grzejniki łazienkowe mogą przybierać formę tradycyjnej drabinki lub panelu grzewczego. Długi rodzaj grzejnika polecany jest do łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym. Wygląda oryginalnie, ale przede wszystkim bardzo elegancko. Grzejnik w postaci panelu może mieć wbudowane oświetlenie, a nawet lustro, co sprawia, że nadaje aranżacji wnętrza nutki nowoczesności. Zwolennicy drabinek mają do wyboru różne kształty, wielkości, rozmieszenie, a nawet kolory grzejnika.

Kolory grzejnika w formie drabinek

Moda na kolorowe łazienki trwa w najlepsze. Wystarczy przecież jeden akcent kolorystyczny, aby ożywić przestrzeń i uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny. Jako taki akcent znakomicie sprawdzają się grzejniki łazienkowe, które są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej.

 Dzięki temu można go dopasować do koloru płytek w łazience. Do wyboru są nie tylko kolory neutralne, typu: biel, szary, écru, czy jasny brąz. W ofercie znajdują się także grzejniki łazienkowe w kolorach: niebieskim, fioletowym, granatowym, czerwonym, różowym, żółtym, zielonym, pomarańczowym (we wszystkich odcieniach wymienionych barw). Wymienione kolory ładnie łączą się z najczęściej wybieranymi barwami wykończenia łazienki, np.: z szarym, białym, beżowym, brązowym, jasnozielonym i jasnoniebieskim. Kolorowe grzejniki  można zobaczyć na: https://luxrad.com/produkty/grzejniki-lazienkowe/

Moc grzejnika łazienkowego

Moc grzejnika należy dobierać do wielkości łazienki oraz stopnia izolacji budynku. Przyjmuje się, że idealna moc grzewcza grzejnika, która zapewni komfort korzystania z łazienki to 100W przy budynku dobrze izolowanym  oraz do 150W przy budynku o gorszej izolacji. Suszenie ręcznika, bielizny lub skarpetek na grzejniku łazienkowym ogranicza jego moc grzewczą. Suszenie prania w okresie zimowym na grzejnikach dla wielu osób jest czymś oczywistym i ma swoje plusy- nawilża powietrze.

Grzejnik łazienkowy należy umieścić o najmniej 10-15 cm od podłogi lub sufitu. Ułatwia to równomierny obieg ciepła w pomieszczeniu. Kolorowe, ozdobne grzejniki łazienkowe są ciekawym elementem aranżacyjnym i szybko zdobywają popularność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Tamara Łempicka – królowa art deco

Lata trzydzieste to część krótkiego okresu zwanego dwudziestoleciem międzywojennym, które charakteryzowały się współistnieniem kilku nurtów sztuki. Jednym z nich był styl art déco.  Powyższy termin oznacza: sztuka dekoracyjna, zdobienia. Łączy…