Do jakiego wystroju wnętrza pasują płytki antracytowe?

Płytki antracytowe od kilku lat są wyjątkowo modne. Doskonale wpisują się we współczesne trendy, w których stonowane kolory, właśnie takie jak odcienie szarości, czerni czy grafitu, odgrywają znaczącą rolę w naszych domach. Nic więc dziwnego, że decydujemy się również na takie kafelki. Jakie jednak są ich najważniejsze cechy i gdzie je wykorzystać?

Antracyt, kolor ostatnich lat

Kolor antracytowy jest w ostatnich latach szczególnie modny. Ogromną popularnością cieszył się między innymi w 2022 roku, kiedy mogliśmy go znaleźć w wielu wystrojach wnętrz. Jest idealnie dopasowany do współczesnych trendów, w których minimalizm, prostota oraz wyjątkowa dbałość o szczegóły idą ze sobą w parze.

Dzięki temu, że antracyt to kolor jednocześnie wyrazisty, przyciągający oko i bardzo spokojny, dobrze sprawdza się zarówno jako detal, który podkreśla inne barwy i faktury, jak też jako barwa przewodnia. Jest szczególnie chętnie wybierany jako kolor ram okiennych, który pomaga w urozmaiceniu wyglądu budynku zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Podkreśla każde z nich, stając się wyrazistą ramą.

Antracytowe płytki w stylu minimalistycznym

Płytki ceramiczne w kolorze antracytowym dobrze sprawdzają się w wielu stylizacjach. Są szczególnie chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na minimalistycznym i bardzo prostym wystroju. W nieco surowym wystroju ich ciemny kolor jest podkreśleniem dla wszystkich innych elementów, a jednocześnie nie powoduje poczucia przytłoczenia.

Warto przy tym zauważyć, że antracytowe płytki mogą stanowić zarówno motyw przewodni, jak i stać się ciekawym urozmaiceniem w całym pomieszczeniu. Można je zastosować między innymi w kuchni i przedpokoju, gdzie jednocześnie pomogą ukryć ewentualne drobne zabrudzenia.

Antracyt jako kolor podkreślający elegancję wystroju w stylu glamour

Stylizacje glamour były bardzo modne już przed kilkoma laty, ale wciąż wiele osób się ku nim kieruje. W ten sposób można bowiem uzyskać bardzo luksusowy wygląd wnętrza. Styl ten sprawdza się szczególnie w przypadku dużych przestrzeni, w których nie przytłacza i nie dominuje. W takim przypadku nawet większa ilość zdobień czy nieco cięższe z wyglądu meble są przykładem najwyższej klasy i doskonałego gustu.

W stylu glamour istnieją pewne linie kolorystyczne, którymi warto się kierować, aby uzyskać bardzo spójne wnętrze. W niektórych z nich pojawiają się ciemne kolory takie jak właśnie antracyt czy czerń. Korzystając więc z kafelków w tym odcieniu, z łatwością można uzyskać zachwycającą i podkreślającą detale aranżację.

Styl industrialny

W industrialnych stylizacjach często stawiamy na naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, metal czy szkło. Stylizacje nawiązują jednocześnie do prostych, surowych wnętrz fabrycznych i nie starają się ukrywać tego, co w większości stylizacji powinno zostać schowane przed naszymi oczami.

Ze względu na swój skromny, poważny i bardzo naturalny wygląd, płytki antracytowe świetnie wpisują się również w ten rodzaj wystroju wnętrza. Przypominają odcieniem naturalne skały i doskonale komponują się ze srebrzystym metalem (jak chrom) czy szkłem. Równoważą styl i dodają mu klasy, zwłaszcza w połączeniu z czerwonymi cegłami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like