Jak zaoszczędzić miejsce podczas aranżacji małego mieszkania

Jak zaoszczędzić miejsce podczas aranżacji małego mieszkania?

W nowym budownictwie coraz częściej tworzone są kawalerki o mikro powierzchni. Trzydzieści metrów kwadratowych, na których znajduje się salon z aneksem kuchennym nie daje zbyt wielu możliwości aranżacyjnych. Wiele osób pracujących zdalnie w tym ustawieniu mieszkania chce jeszcze zorganizować domowe biuro. Czy jest to możliwe? W jaki sposób aranżować tak małe przestrzenie, aby przebywanie w nich nie było udręką? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią Ci aranżowanie naprawdę bardzo małych mieszkań. Wykorzystaj je, a zamienisz swoją kawalerkę w przytulne i funkcjonalne mieszkanie.

Sięgaj po wyposażenie spełniające kilka funkcji

Na małej przestrzeni należy zredukować zbędne wyposażenie do minimum. Nie możesz doprowadzić do tego, że na Twojej podłodze będzie stał podnóżek do fotela, donica z dużym kwiatem i dwa stoliki kawowe, a Ty przechodząc z jednego kąta pokoju do drugiego, obijasz swoje nogi o ostre krawędzie wyposażenia lub nawet nie masz, gdzie postawić stopy.

W małych mieszkaniach świetnie sprawdza się wyposażenie składane i spełniające kilka funkcji. Zamiast fotela z osobnym podnóżkiem wybierz model ze zintegrowanym, który możesz złożyć, gdy jest nieużywany. Musisz zorganizować biuro domowe w sypialni? Zamiast dużego łóżka, które zajmie większość małego pomieszczenia, sięgnij po wersalkę lub łóżko chowane w ścianie. Za dnia możesz je złożyć, aby zyskać więcej przestrzeni przy biurku zintegrowanym z regałem na książki.

Pamiętaj również, aby wszystko, co możesz przenosić na ściany. Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na filmy, książki, podręczniki? Zamiast stojącego regału wybierz wiszące półki, dzięki którym zagospodarujesz wertykalną przestrzeń pomieszczenia. Na ścianie przy samym suficie możesz zamontować nawet pojemne i zamykane drzwiczkami szafki, które zapewnią Ci miejsce na przechowywanie ubrań rzadziej używanych, dodatkowych ręczników czy pościeli.

Zaoszczędź miejsce dzięki wyborowi odpowiednich skrzydeł drzwiowych

Dzięki wykorzystaniu przestrzeni ścian zyskujesz znacznie więcej miejsca na podłodze. Twoja aranżacja pokoju nie jest przytłoczona, a Ty zyskujesz potrzebną przestrzeń do relaksu i codziennych czynności. Rozwiązanie to wydaje się bardzo dobre, ale co z drzwiami? Drewniana stolarka uchylna wymaga dodatkowej przestrzeni zarówno za nią, jak i przed nią, aby wygodnie zamykać pomieszczenie.

Na szczęście nie musisz rezygnować z drzwi do sypialni, łazienki czy salonu. Wystarczy, że zdecydujesz się na drzwi harmonijkowe. Obecnie dostępne modele cechują się dużą estetyką. Największą ich jednak zaletą jest konstrukcja, która nie wymaga dodatkowej przestrzeni za skrzydłem czy przed nim. Na ścianie tuż obok drzwi możesz zawiesić dodatkowe półki, a przed nimi postawić fotel, przy czym nie ograniczysz funkcjonalności skrzydła. Drzwi harmonijkowe są najlepszym rozwiązaniem do małych mieszkań.

Aranżacja małych mieszkań nie jest łatwym zadaniem. Wymaga odpowiedniego wyposażenia, które będzie spełniało kilka funkcji jednocześnie, co pozwoli Ci zredukować ogólną liczbę mebli. Warto także dobrze zagospodarować przestrzeń ścian, dzięki czemu zyskasz więcej miejsca na podłodze. Aby jednak to zrobić, zamiast tradycyjnych drzwi uchylnych, wybierz drzwi harmonijkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Fotokalendarz z własnymi zdjęciami

Fotokalendarz to wyjątkowy sposób nie tylko na ozdobę mieszkania, ale także na przywołanie najlepszych wspomnień. Zachowaj najpiękniejsze chwile w eleganckiej oprawie. Zamów fotokalendarz. Szukasz praktycznego prezentu, który wzbudzi pozytywne emocje?…

Jaki kolor ścian pasuje do białych mebli?

Białe meble to popularny wybór w wielu wnętrzach, ponieważ dodają przestrzeni jasności, lekkości i elegancji. Jednak dobranie odpowiedniego koloru ścian, który będzie komplementarny dla białych mebli, może być wyzwaniem. W…