Żaluzje fasadowe zewnętrzne

Żaluzje fasadowe zewnętrzne

Żaluzje stosowane na zewnątrz są inne od tych montowanych wewnątrz pomieszczeń. Chronią budynek  przed nagrzewaniem w lecie i przed wychłodzeniem zimą. Wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne i stanowią ciekawą oraz funkcjonalną ozdobę budynku.  Zapotrzebowanie na nie wzrasta ze względu na doskonałe połączenie funkcjonalności i estetycznego wyglądu. To alternatywa dla rolet zewnętrznych. Cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, szeregowych i bliźniaczych.

Estetyka i energooszczędność

Inwestorzy inwestujący w nowoczesne budownictwo wymagają rozwiązań estetycznych i energooszczędnych na każdym etapie budowy i wykończenia budynku. Jednym z inteligentnych rozwiązań, które pomagają w ograniczeniu strat ciepła w budynku, są żaluzje fasadowe.  Dzielą się na żaluzje fasadowe podtynkowe i żaluzje fasadowe natynkowe. Różnica wynika ze sposobu montażu. Znajdą zastosowanie w budynkach jednorodzinnych oraz budynkach użyteczności publicznej, np.: w biurowcach, czy witrynach sklepowych.  To doskonały pomysł na zasłonę okien nawet w budynkach o dużych przeszkleniach.

Nie tylko do nowych budynków

Dobrą informacją dla osób, którym podobają się żaluzje fasadowe, jest to, że istnieją żaluzje przeznaczone do  budynków w trakcie budowy  i starszych domów lub obiektów publicznych. W nowych budynkach przeważnie wykorzystuje się żaluzje fasadowe  podtynkowe, a w straszych żaluzje fasadowe natynkowe.  Żaluzje podtynkowe wyposażone są w kasetę do montażu podtynkowego posiadającą wypust umożliwiający wykonanie zewnętrznej wyprawy tynkarskiej. Jest ona wykonana z ekstrudowanego aluminium. Wykonanie żaluzji fasadowych na wymiar daje pewność, że będą one właściwe dla potrzeb danego obiektu. Zamawiający może dobrać kolor z palety producenta.

Zalety żaluzji fasadowych

Ogromną zaletą żaluzji fasadowych jest ochrona przeciwsłoneczna – zatrzymują nawet 80% promieni słonecznych, co zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń w upalne dni. W budynkach o dużych przeszkleniach działają jak izolator termiczny, ponieważ zapewniają prawidłowy i optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniach.  Dzięki temu odciążają klimatyzację. Są łatwe w obsłudze, mają trwałą i konstrukcję wytrzymałą na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Ich cechą jest możliwość regulacji kąta padania oraz intensywności światła. Chronią przed spojrzeniami sąsiadów, zwiększając poczucie prywatności domowników.  Prezentują się stylowo i elegancko – są dekoracją budynku. Nie zabezpieczają przed hałasem ani przed włamaniem. Najnowocześniejsze żaluzje fasadowe na wymiar mają wbudowane czujniki pogodowe, a nawet mogą być częścią systemu inteligentnego zarządzania budynkiem.

Żaluzje fasadowe mają za zadanie nie tylko przysłanianie okien, ale przede wszystkim regulację ilości światła, które dostaje się do pomieszczeń i przeciwdziałanie przegrzaniu pomieszczeń w czasie letnich dni. Estetyka i nowoczesne wzornictwo to dodatkowe zalety żaluzji fasadowych, dzięki którym zyskały popularność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jaki kolor ścian pasuje do białych mebli?

Białe meble to popularny wybór w wielu wnętrzach, ponieważ dodają przestrzeni jasności, lekkości i elegancji. Jednak dobranie odpowiedniego koloru ścian, który będzie komplementarny dla białych mebli, może być wyzwaniem. W…

​3 modne aranżacje łazienki na 2024

Początek roku to idealny pretekst do sprawdzenia, jakie nowe trendy będą dominować w aranżacji łazienek w najbliższych miesiącach. Jeśli w perspektywie tego roku planujesz remont łazienki lub po prostu chcesz…