​3 modne aranżacje łazienki na 2024

​3 modne aranżacje łazienki na 2024

Początek roku to idealny pretekst do sprawdzenia, jakie nowe trendy będą dominować w aranżacji łazienek w najbliższych miesiącach. Jeśli w perspektywie tego roku planujesz remont łazienki lub po prostu chcesz być na bieżąco, koniecznie sprawdź najgorętsze aranżacyjne trendy. Być może znajdziesz wśród nich inspirację na idealną łazienkę.

​Biophilic design – łazienka bliżej natury

Biophilic design to trend, który znacznie wykracza poza wystrój łazienki. Design biofilny to koncepcja architektoniczna, która bazuje na zwiększeniu kontaktu człowieka z naturą, czy też szerzej na przywróceniu natury do naszego otoczenia. Design biofilny w łazience przejawia się na różnych płaszczyznach. Od wykorzystania naturalnych materiałów bądź ich dobrej jakości, ekologicznych imitacji (np. imitujące drewno panele winylowe do łazienki) po organiczne, nawiązujące do świata natury kształty wyposażenia i mebli. Biophilic design widoczny jest także w dodatkach do aranżacji łazienki. Tu na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim żywe rośliny oraz różnego rodzaju motywy roślinne. Monstery, bluszcze, paprocie i inne zielone rośliny nie tylko świetnie komponują się z kafelkami i armaturą, ale też korzystnie wpłyną na Twoje samopoczucie.

W inspirowanej organicznymi trendami łazience postaw nanaturalne faktury i odcienie. Doskonale sprawdzą się tu płytki imitujące drewno czy kamień, a także inne naturalne materiały: bambus, wiklina, bawełna itp.

Planujesz remont łazienki? Zobacz także artykuł: https://remont.biz.pl/lazienka/jaka-umywalka-do-lazienki-pasuje-do-danego-stylu/

​Ciemna łazienka z drewnem – dla miłośników elegancji

Zamiast trendów bliskich naturze wolisz dostojne wnętrza pełne elegancji? Ciemna łazienka z drewnem to aranżacja, które na pewno Cię zainteresuje. Elementy w kolorze naturalnego drewna wizualnie ocieplą ciemne płytki. Trend ten wykorzystasz na kilka sposobów. Popularne jest na przykład połączenie kafelków imitujących ciemny marmur z elementami w kolorze drewna egzotycznego. Taką łazienkę uzupełnisz armaturą w kolorze złota.

Inna modna ciemna łazienka z drewnem to wnętrze, w którym antracytowe, ciemnoszare lub grafitowe płytki połączone są z elementami w kolorze jasnego naturalnego drewna. W tej roli sprawdzą się na przykład jasne meble, płytki imitujące drewno czy winylowe, niewrażliwe na wilgoć panele podłogowe. Takie zestawienie sprawdzi się świetnie w łazience industrialnej czy wnętrzu inspirowanym nowoczesnym minimalizmem.

Na co uważać w trakcie urządzania ciemnej łazienki z drewnem? Ciemne kolory dosyć łatwo przytłaczają niewielkie pomieszczenia i optycznie je pomniejszają. Jest to więc inspiracja raczej na większą łazienkę.

​Minimalistyczna łazienka japandi

2024 to także kolejny rok, w którym ogromną popularnością cieszą się aranżacje inspirowane minimalistycznymi trendami. Proste i funkcjonalne łazienki w stylu skandynawskim lub loftowym to cały czas dobry wybór. Wśród minimalistycznych trendów coraz większą popularność zdobywają także łazienki japandi. Co to takiego styl japandi? Nazwa tego trendu pochodzi od połączenia słów Japan i scandi. Trend ten łączy wszystko to, co najlepsze w stylu skandynawskim i japońskiej sztuce wabi sabi, czyli odnajdywania piękna w rzeczach prostych i autentycznych. Łazienka w stylu japandi to wnętrze utrzymane w stonowanej kolorystyce i pełne naturalnych materiałów. Dominują tu biel, szarości i kolory ziemi. Przy odrobinie wyczucia wykorzystasz tu także meble łazienkowe granatowe. Łazienka japandi to też wnętrze oszczędne pod względem dodatków i pełne symetrii.

łazienka w stylu japandi
łazienka w stylu japandi

Styl japandi, podobnie zresztą jak inne minimalistyczne trendy nadaje się doskonale do stosunkowo niewielkich łazienek. Jasne, neutralne kolory i brak ostentacyjnych dodatków pozwolą Ci wizualnie powiększyć małą łazienkę. Jeśli stoisz przed zadaniem urządzenia niewielkiego pomieszczenia, zobacz, jaka umywalka do małej łazienki jest najlepsza.

Mamy nadzieję, że wśród przedstawionych tu pomysłów na modną łazienkę na 2024 znajdziesz coś, co Cię zainspiruje. Są to trendy popularne nie tylko w tym sezonie. To także uniwersalne aranżacje, które długo nie wyjdą z mody.

Zdjęcia: Komfort.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Żaluzje fasadowe zewnętrzne

Żaluzje stosowane na zewnątrz są inne od tych montowanych wewnątrz pomieszczeń. Chronią budynek  przed nagrzewaniem w lecie i przed wychłodzeniem zimą. Wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne i stanowią ciekawą…

Jaki kolor ścian pasuje do białych mebli?

Białe meble to popularny wybór w wielu wnętrzach, ponieważ dodają przestrzeni jasności, lekkości i elegancji. Jednak dobranie odpowiedniego koloru ścian, który będzie komplementarny dla białych mebli, może być wyzwaniem. W…