Jaki powinien być dobry kominek elektryczny

Jaki powinien być dobry kominek elektryczny?

Czasem opatulenie się kocem i trzymanie kubka z gorącą herbatą nie wystarcza. Możliwość ogrzania się własnym domowym kominkiem w długie i zimowe wieczory jest kusząca dla każdego, kto nie lubi marznąć podczas zimy. Z tego wspaniałego źródła ciepła możemy korzystać wraz ze swoimi najbliższymi, w trakcie spotkań towarzyskich i podczas samotnego domowego relaksu. Coraz większą popularnością cieszą się kominki elektryczne. To funkcjonalne, efektywne i innowacyjne narzędzie pozwala zaznać komfort i niemałą przyjemność. Aktualnie na polskim rynku znajduję się wiele egzemplarzy, lecz który z nich jest najlepszy? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie – jaki powinien być dobry kominek elektryczny?

Jak działa kominek elektryczny?

Rzecz jasna kominek elektryczny nie działa w oparciu o podpalane ogniem kawałki drewna. Bywa, że dane modele kominków elektrycznych, aby dać jego użytkownikom złudne wrażenie obcowania z tradycyjnym kominkiem, imitują palące się i trzaskające konary w obrazie 3D. Otóż komin elektryczny zasilany jest wyłącznie na prąd, a jakiekolwiek wskrzeszanie ognia jest mu zbędne. Jest ono emitowane jedynie przez zastosowanie rozbicia wiązek światła lub pary wodnej. Dzięki temu wysokość płomienia jest regulowalna. Zatem kominek elektryczny, aby działał, potrzebuje tylko działającego gniazdka elektrycznego. Ponadto jest to narzędzie, które po ustawieniu i zaprogramowaniu go nie wymaga dalszej ingerencji w jego system.

Kominek elektryczny a prąd 

Kominki elektryczne różnią się od siebie kilkoma parametrami. Najważniejszym z nich jest moc grzewcza urządzenia. Waha się ona około 1 do 12 kW. Rzecz jasna tym większe są możliwości grzałki, tym lepiej będziemy mogli ogrzać kominkiem dane pomieszczenie. Natomiast modele o większej sile grzania najczęściej są oparte o system gazowy, a nie elektryczny.

Kominki elektryczne o mocy grzewczej wynoszącej około 1 kW są w stanie pobierać prąd w liczbie dwudziestu kilku watów. Zużycie prądu wynika też w dużej mierze z wizualizacji i efektów optycznych, które są emitowane przez kominki elektryczne. 

Kominek elektryczny – jaki wybrać?

Te zapewniające ciepło urządzenia występują w kilku rodzajach. To, jaki model zostanie wybrany przez klienta, zależy od jego potrzeb i gustu. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać kominek elektryczny, to powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki sposób montażu preferujesz, a także, gdzie chciałbyś go umieścić. 

Wyróżniamy m.in. takie kominki elektryczne jak:

  • kominek stojący – obudowany i gotowy kominek, którego montaż polega jedynie na ustawieniu go w dowolnym miejscu i podłączeniu całego urządzenia do gniazdka elektrycznego z prądem
  • kominek naścienny – instalacja go w swoim wnętrzu nie różni się od tej, którą stosujemy m.in. w trakcie montażu płaskiego telewizora naściennego. Zatem kominek naścienny przymocowywany je za pomocą uchwytów, dzięki którym może stabilnie wisieć na ścianie
  • kominek narożny – jak sama nazwa wskazuje – jest on umieszczany w rogach ścian. Często jest to niejako wymuszone przez nieszablonowy kształt, jaki posiada. 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Panele winylowe – jakie są ich zalety?

Panele winylowe coraz odważniej wkraczają na rynek i zdobywają dużą rzeszę odbiorców. Mają wszechstronne zastosowanie i są praktycznie bezproblemowe w użytkowaniu. Wyposażone są w zewnętrzną warstwę ochronną, dzięki której przez…

Starzec zwyczajny- roślina z żółtymi kwiatami

Natura potrafi zaskoczyć człowieka i nawet chwasty obdarza pięknymi kwiatami. Przykładem takiej rośliny jest starzec zwyczajny. Nie wszystkie kwiaty są pożądane w ogrodzie. Niektóre gatunki zdecydowanie wolimy oglądać na terenach…