Na co zwracać uwagę wybierając meble kuchenne

Na co zwracać uwagę wybierając meble kuchenne?

Meble kuchenne stanowią kluczowy element wyposażenia każdej kuchni, odgrywając znaczącą rolę w codziennym życiu kuchennym, zarówno podczas przygotowywania posiłków, jak i niestety, po zakończonym gotowaniu i konieczności sprzątania. Dlatego tak ważne jest, aby zostały odpowiednio dopasowane nie tylko do gustów estetycznych mieszkańców, ale także do warunków konkretnego pomieszczenia oraz stylu życia użytkowników. Wtedy nie tylko zachowają funkcjonalność, ale także praca przy nich stanie się czystą przyjemnością. Na co zwrócić uwagę, dokonując wyboru mebli kuchennych?

Trwałe fronty

Fronty mebli są szczególnie podatne na wszelkie uszkodzenia, dlatego konieczne jest, aby były trwałe i dobrze zabezpieczone. Wysokiej jakości fronty często wykonuje się z płyty MDF, pokrytej trwałym lakierem. Ten rodzaj lakierowanej powłoki jest kluczowy do zachowania mebli w doskonałym stanie, chroniąc je przed zarysowaniami, uderzeniami oraz zabrudzeniami.

Ponadto jest skuteczną barierą przed wilgocią, co jest szczególnie istotne w kuchni. Wybierając meble do kuchni, np. w sklepie Akord warto zwrócić uwagę na rodzaj lakieru. Optymalną opcją jest lakier światłoutwardzalny, wyposażony w filtry UV, które chronią meble przed blaknięciem pod wpływem światła. Również wykończenie krawędzi ma znaczenie, ponieważ to miejsce najczęściej podlega deformacjom. Stąd istotne jest, aby sprawdzić, czy zostały one równomiernie zabezpieczone.

Właściwy wybór prowadnic i okuć

Ważnym elementem są także solidne okucia i prowadnice. Ze względu na dużą ilość przechowywanych w szafkach i szufladach kuchennych przedmiotów, konieczne są wytrzymałe prowadnice i zawiasy. Szafki kuchenne mogą np. mieć metalowe boki i solidne prowadnice, zdolne udźwignąć nawet 40 kilogramów.

Taka konstrukcja szuflad umożliwia bezproblemowe przechowywanie naczyń i akcesoriów. Warto także zwrócić uwagę na stopień wysuwu szuflad, gdyż tylko te z pełnym wysuwem umożliwią łatwy dostęp do najdalszych zakamarków. Dodatkowo regulacja zawiasów w pionie i poziomie oraz system cichego domykania są ważnymi elementami.

Blaty

W kontekście blatów dostępne są różne opcje, takie jak laminowane, drewniane, konglomeratowe, kompozytowe czy kamienne. Blaty laminowane są łatwe w utrzymaniu i dostępne cenowo, co sprawia, że są popularnym wyborem w kuchniach. Mogą one z powodzeniem zastępować naturalne drewno.

Natomiast jako substytut kamienia naturalnego, dobrym wyborem jest blat z konglomeratu, wykonany z mieszaniny surowca mineralnego i żywicy. Blaty z konglomeratu doskonale imitują kamień, jednocześnie charakteryzując się większą trwałością i odpornością na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Toaletka – jak stworzyć swoją strefę urody?

Toaletka to nie tylko mebel, ale również symbol intymnej przestrzeni, w której możemy zadbać o siebie i czerpać przyjemność z codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Tworząc swoją własną strefę urody, możemy stworzyć…

Szafa na całą ścianę – czy to dobre rozwiązanie?

Szafa najczęściej kojarzy się nam z przechowywaniem ubrań, wieszakami pełnymi koszul czy sukienek, szufladami wypełnionymi ładnie poukładanymi koszulkami i bluzami, czy różnego rodzaju dodatkami. Jednak jej zastosowanie nie musi się…

Komu przypadną do gustu fotele uszaki?

Fotele uszaki od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Nic dziwnego! Ich wyjątkowa konstrukcja zapewnia niezwykłą wygodę, a jednocześnie pięknie się prezentuje. Komu przypadnie do gustu uszak? Jak powstał fotel uszak?…

Idealne meble do ogrodu

Ogród to przestrzeń, która powinna cieszyć nas swoim pięknem i harmonią, ale również umożliwiać nam odpoczynek i relaks płynący z obcowania z naturą. Dlatego też odpowiednie zaaranżowanie przydomowej przestrzeni powinno…