Czy warto zainwestować w meble na wymiar i gdzie ich szukać

Czy warto zainwestować w meble na wymiar i gdzie ich szukać?

Urządzając mieszkanie, dom, czy biuro pojawia się pytanie, czy lepiej jest wybrać meble gotowe z katalogu producenta, czy zdecydować się na meble robione na wymiar? Okazuje się, że drugie rozwiązanie wiąże się z wieloma korzyściami. Jakie zalety niesie za sobą wybór mebli na wymiar? Czy są łatwo dostępne dla konsumentów?

Meble na wymiar – zalety

Zwolennicy mebli na wymiar podkreślają, że stanowią one dogodne rozwiązanie niemal dla każdego. Dlaczego warto się nimi zainteresować? Jedną z podstawowych zalet posiadania szafek i mebli na wymiar jest możliwość dopasowania ich do każdego pomieszczenia. Urządzanie wnętrz o nietypowych kształtach, albo niewielkiej powierzchni, jest trudne ze względu ograniczony wybór mebli. Może się okazać, że wybrane meble będą za duże lub zbyt małe do danego pomieszczenia lub nie będą spełniać wizualnych oczekiwań. Rozwiązaniem jest zdecydowanie się na meble robione na wymiar. Pozwalają na dopasowanie rozmiaru mebla do indywidualnych potrzeb i wykonać go w takim stylu, w jakim życzy sobie klient.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Zdecydowanie się na meble na wymiar pozwala na zaaranżowanie niewykorzystanej dotąd przestrzeni i stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania. Wolne miejsce pod schodami, albo skosami na poddaszach można zabudować i dzięki temu cieszyć się nowo powstałą przestrzenią do przechowywania. Ponad to, wybierając szafki na wymiar, można wykonać zabudowę pod sam sufit, co zazwyczaj nie jest możliwe w przypadku gotowych zestawów.

Możliwość zabudowy sprzętów AGD

Meble robione według indywidualnego projektu dają szereg możliwości, np. umożliwiają zabudową sprzętów AGD. Nie zawsze przy wymianie mebli, kupuje się też nowy sprzęt gospodarstwa domowego. W związku z tym stara lodówka, pralka, czy piec mogą nie komponować się estetycznie z odświeżonym wnętrzem. Dobrym pomysłem będzie więc umieszczenie ich w szafce i stworzenie jednolitej zabudowy.

Indywidualizm i niepowtarzalność

W przypadku kupowania mebli w sklepach meblowych trzeba się liczyć z faktem, że te same elementy wyposażenia wnętrza, można znaleźć w wielu domach w całym kraju. Natomiast zdecydowanie się na szafki i meble na wymiar sprawia, że wnętrze zostanie dopasowane do indywidualnych preferencji klienta, a ponad to pomieszczenie stanie się unikatowe.

Dzięki meblom na wymiar posiada się też większą swobodę podczas projektowania wnętrza i można sobie pozwolić na bardziej kreatywne rozwiązania. Przykładowo można wykonać szafki o nietypowych kształtach, albo przedłużyć kuchenny blat i zastąpić nim klasyczny parapet.

Gdzie szukać ogłoszeń wykonawców mebli na wymiar?

Kiedy decyzja o kupnie mebli na wymiar zostanie już podjęta, pozostaje problem, gdzie szukać osób lub firm świadczących takie usługi? Możliwości jest kilka.

Pierwszą opcją jest poszukanie wykonawców na rynku lokalnym. Można zapytać znajomych, czy nie mogą polecić sprawdzonego usługodawcy, albo sprawdzić czy lokalne firmy meblowe realizują takie zamówienia.

O wiele łatwiej jest jednak szukać wykonawców w Internecie. Przydatne okazują się wtedy serwisy ogłoszeniowe, np. Pokato.pl. Można tam znaleźć wiele ogłoszeń bezpośrednio od wykonawców i wybrać to, które najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala na przeglądanie ofert z uwzględnieniem swojej lokalizacji oraz możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Rozmiar materaca – jaki wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru materaca jest kluczowym elementem przy urządzaniu sypialni. Dopasowany do naszych potrzeb, będzie mieć znaczący wpływ na jakość snu oraz ogólny komfort użytkowania. Szeroki wybór różnych materacy jedno-…

Woda z octem na ćmę bukszpanową

Ćma bukszpanowa to stosunkowo nowy przeciwnik dla polskich ogrodników. Ocet na ćmę bukszpanową to sprawdzona metoda walki ze szkodnikiem. Ćma bukszpanowa powszechnie występuje w Azji – głównie w takich krajach…